Butelki do kosmetyków. Charakterystyka

Od opakowania kosmetyku w olbrzymiej mierze zależy, czy będzie się on cieszył powodzeniem na rynku i czy klienci będą chętnie po niego sięgać. W naszym wpisie przybliżamy, czym charakteryzują się butelki do kosmetyków oraz jakie usługi proponuje Państwu nasza firma.

Jakie cechy powinny posiadać butelki do kosmetyków?

Butelki do kosmetyków powinny być z jednej strony szczelne i funkcjonalne, z drugiej atrakcyjne wizualnie. Powinny być także ergonomiczne i dobrze układające się w dłoniach. Kolejną ich cechą charakterystyczną jest odporność zarówno na mechaniczne uszkodzenia, jak i na zbyt wysokie temperatury. Butelki do kosmetyków różnią się między sobą kształtem, wielkością, kolorem, pojemnością oraz wyglądem i rodzajem nakrętki. Nakrętki mogą być:

  • tradycyjne,
  • z pierścieniem gwarancyjnym,
  • z aplikatorem,
  • z otwarciem z pompką talerzykową.

Butelki do kosmetyków powinny także otwierać się w łatwy, wygodny, prosty oraz szybki sposób. Produkuje się je z następujących materiałów: PS, PP, SAN, PETG, ABS, PCV, HDPE, LDPE, PE.

Jak wygląda proces produkcji opakowań do kosmetyków?

Nasza firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, na terenie którego produkujemy opakowania do kosmetyków różnymi metodami, w tym metodą wytłaczania z rozdmuchem, wtrysku z rozdmuchem, wtrysku oraz wtrysku z rozdmuchem i rozciąganiem. Produkcja przebiega kilkuetapowo. Pierwszym etapem jest stworzenie wizualizacji 3D i prezentacja opakowania w programach graficznych, dzięki czemu klient wie, jak będzie wyglądał produkt finalny. Kolejny etap to projektowanie opakowania, a następnie jego wykonanie i regeneracja. Następnie opakowanie zdobimy metodą sitodruku, hot stampingu lub druku tamponowego, zgodnie z życzeniem klienta. Końcowy etap prac produkcji to płatkowanie.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Gwarantujemy wysoką jakość produkowanych przez nas opakowań oraz ich bardzo estetyczny, atrakcyjny wygląd.

Wróć do bloga