Oferta opakowań kosmetycznych i produktów z tworzyw sztucznych

Oferowany przez nas katalog opakowań kosmetycznych i produktów z tworzyw sztucznych znajduje zastosowanie w wielu branżach – głównie kosmetycznej, farmaceutycznej oraz chemii gospodarczej. Produkty Nova-Pak wyróżniają się najwyższą jakością wykonania – możemy je wyprodukować w różnych kształtach i kolorach, wedle zaleceń naszych Klientów.

Nowoczesny park maszynowy i narzędziownia pozwalają na zaprojektowanie i wyprodukowanie opakowania kosmetycznego w dowolnym wymiarze. Kształt produktu może być zaproponowany przez Klienta lub zaprojektowany przez nas na indywidualne życzenie – oferujemy również zastrzeganie formy. Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty niezawodnie służyły oraz zapewniały wygodę użytkowania przez długi czas.

Każde opakowanie PET/RPET/PP/PCR/PS spełnia wymogi technologiczne i można do niego dopasować zamknięcia i nakrętki. Wyprodukowane przez nas produkty możemy także poddać ozdabianiu. Opakowanie to nie tylko zabezpieczenie kosmetyku, ale również nośnik reklamowy, dlatego tak ważnym elementem w procesie projektowania opakowań kosmetycznych jest dekorowanie. Przyciągający uwagę projekt podnosi walory estetyczne, które mają bardzo duży wpływ na decyzje zakupowe.

Ekologiczne opakowania kosmetyczne z myślą o planecie

Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, przygotowaliśmy ofertę bardziej ekologicznych opakowań kosmetycznych wykonanych z takich materiałów jak: polipropylen czy PCR. Materiał PCR pochodzi z recyklingu odpadów – wytwarza się go z zużytego już plastiku. Można stwierdzić, że PCR to drugie życie tworzyw sztucznych, które mogłyby szkodzić środowisku.

Polipropylen to plastik uznawany za jeden z najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia:

  • produkcja PP wytwarza najniższą emisję dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji,
  • ilość odpadów produkcyjnych jest minimalna,
  • ma wysoką odporność chemiczną,
  • podlega recyklingowi w 100%,
  • rozkład nie produkuje odpadów i niebezpiecznych gazów.

Produkujemy opakowania z bardzo trwałego surowca odzyskanego w wyniku recyklingu odpadów plastikowych zawróconych z rynku po konsumenckiego – PCR:

  • może być wielokrotnie poddawany recyklingowi,
  • produkcja nie wymaga stosowania nowych surowców kopalnych,
  • przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 w porównaniu do standardowych tworzyw sztucznych.

Oferujemy czarne butelki PET wykonane z surowca z barwnikiem bez węgla. Dzięki wprowadzaniu do produkcji tego materiału maszyny sortujące identyfikują ten rodzaj tworzywa sztucznego, co umożliwia recykling. Zastosowanie czarnego plastiku z wyeliminowanym węglem pozwala w sposób zrównoważony zamknąć cykl produkcji takich opakowań i zmniejsza ilość produkowanych odpadów. Wszystkie butelki kosmetyczne PET z oferty firmy Novo-Pak mogą być produkowane z użyciem barwnika bez węgla.

Opakowania biodegradowalne

Nasza firma opracowała również opakowania biodegradowalne w warunkach przemysłowych. Produkty te wykonane są z naturalnych i odnawialnych surowców. Produkujemy opakowania na bazie PLA, nazywanego również bioplastikiem. Tworzywo z grupy poliestrów jest w pełni przyjazne środowisku. Opakowania biodegradowalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów, ponieważ powstają one z surowców naturalnych, a podczas ich produkcji zużywa się mniej energii (nawet o 70% mniejsze zużycie energii). Opakowania z PLA są bezpieczne w kontakcie z żywnością, zatem z powodzeniem mogą być stosowane w branży gastronomicznej, spożywczej czy też cukierniczej. Wykorzystywane są również do przechowywania leków, a także w sektorze medycznym.

Czy opakowania biodegradowalne do kosmetyków są trwałe?

Opakowania biodegradowalne do kosmetyków z powodzeniem stosowane są do przechowywania produktów o suchej, mokrej oraz tłustej konsystencji. Opakowania wykonane z surowca na bazie PLA mają podobne właściwości jak te z PET i w niczym od nich nie odbiegają. Są termoelastyczne, a jednocześnie trwałe i wytrzymałe. Ich niewątpliwą zaletą jest lekkość. Ponadto, słoiki kosmetyczne nie przepuszczają wilgoci, promieni UV i zapachów z zewnątrz.

Co zrobić z biodegradowalnym opakowaniem po zużyciu kosmetyku? Opakowania z surowca na bazie PLA są kompostowalne w warunkach przemysłowych.

Ekologiczne opakowania kosmetyczne wielokrotnego użytku

Znając Państwa potrzeby, a także wymagania stawiane przez konsumentów jesteśmy otwarci na różne rozwiązania, które są bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla naszych oraz Państwa Klientów. Jedną z naszych propozycji są ekologiczne opakowania kosmetyczne wielokrotnego użytku. Opakowanie ekologiczne często kojarzone jest z pewnym minimalizmem, który z kolei może oznaczać spadek atrakcyjności opakowania. Z tego powodu wprowadziliśmy do oferty opakowania wielokrotnego użytku, w których po zużyciu zawartości wystarczy wymienić jedynie wkład zawierający nową porcję ulubionego kremu czy też pudru. Zewnętrzne opakowanie nieustannie zadowala zmysł estetyczny konsumenta, a ekonomiczny i ekologiczny wkład uzupełniający cieszy planetę oraz budżet Państwa firmy.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą opakowań plastikowych, w tym słoików kosmetycznych oraz butelek. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z różnych branż, którzy potrzebują solidnych produktów z tworzyw sztucznych, i którym dobro planety nie jest obojętne. W przypadku pytań prosimy o telefoniczny lub e-mailowy kontakt. Zapewniamy profesjonalne doradztwo.

centr upak e1630442909882
Официальный представитель в России ООО «ЦЕНТР ФАРМАПАК»
Россия, 127434, г. Москва Дмитровское шоссе, дом 9А, строение
Тел./Факс: +7 (495) 540-46-16 E-mail: info@packing.ru