Novo-Pak Sp. z o.o.

Seria EKO z certyfikatami

Z przyjemnością informujemy, że opracowana przez Novo-Pak Sp. z o.o. mieszanka surowca kompostowalnego otrzymała certyfikaty OK COMPOST INDUSTRIAL oraz OK BIOBASED.

Spółka Novo-Pak opracowała receptury i metodę produkcji innowacyjnego słoika do wyrobów kosmetycznych. Jest on wytwarzany na bazie biopolimeru PLA, który ulega całkowitemu rozkładowi w warunkach kompostowalności przemysłowej. Projekt powstał we współpracy z zespołem naukowców pracujących na co dzień w Politechnice Warszawskiej i Ł-IBWCH.

Stosując kompostowalne tworzywa wytwarzane z surowców organicznych jednocześnie przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia surowców nieodnawialnych co doceniają konsumenci. Opakowania ekologiczne mają mniejszą masę, co wpływa na ograniczenie zużycia paliwa i kosztów transportu oraz redukcję masy generowanych odpadów. W celu zabezpieczenia zawartości słoika proponujemy nakrętkę z płatkiem indukcyjnym (jest również możliwość zakupu bez płatka). Surowiec biodegradowalny będzie miał zastosowanie w produkcji innych opakowań kosmetycznych. Opracowana struktura materiałowa jest objęta zgłoszeniem patentowym.

Zapraszamy do zamawiania wzorów: marketing@novopak.com.pl. 

CERTYFIKAT ok compost 1 scaled
NOVO HERBAL 1